Obserwatorzy

niedziela, 23 czerwca 2013

be yourself

Hej ♥
Dzisiaj u mnie deszczowo, zapowiada się też na burzę. :c
Mam dla Was taki post bardziej tematyczny, stwierdziłam, że urozmaicę nieco mojego bloga.
Więc dzisiaj napiszę trochę o temacie, na którym niby wszyscy się "znają", ale często wystawiani na próbę przez życie zapominają o najprostszych "zasadach", które go dotyczą. Jest to takie coś pomiędzy byciem sobą / wierzeniem w siebie i swoje możliwości. Zapraszam do czytania, chociaż sama nie wiem, czy ten post mi wyjdzie. :D

~WIARA W SIEBIE I WE WŁASNE MOŻLIWOŚCI
Najlepszym miejscem do straty wiary w siebie jest szkoła. To tam spotykamy osoby często zupełnie różniące się od nas i gdy je obserwujemy, możemy dojść do wniosku, że jesteśmy gorsi (np. bo nie mamy takich ciuchów jak ktoś tam, albo nie jesteśmy tak ładni jak ktoś tam itp.). Oczywiście nigdy nie powinniśmy tak myśleć, bo wygląd się nie liczy, no ale zwykle jesteśmy oceniani przez rówieśników po pozorach i właśnie po wyglądzie. Jak dla mnie, najważniejsze jest to, aby pozostać sobą, nie wstydzić się swoich zainteresowań, wyglądu itp. Zazwyczaj i tak w końcu trafimy na osobę, która zaakceptuje nas, takimi, jakimi jesteśmy. Nie warto jest więc zmieniać się dlatego, że ktoś tego chce. Jeśli dla kogokolwiek warunkiem przyjaźni ma być całkowita zmiana osobowości, nie warto dalej w to brnąć, bo taki przyjaciel raczej nie będzie prawdziwy i nie będzie umiał nas wspierać.
Powinniśmy też uwierzyć, że mamy duże możliwości i, że posiadamy jakiś talent. Nigdy nie należy się poddawać, ponieważ każdy jest w czymś dobry. To, że jeszcze tego nie odkrył, nie oznacza, że jest gorszy czy beznadziejny. Jeśli coś nam się nie uda, nie rezygnujmy, tylko próbujmy dalej. Inaczej może zdarzyć się tak, że pewnego dnia zorientujemy się, że gdyby nie to, że ileś tam lat temu zrezygnowaliśmy z marzeń, nasze życie mogłoby dziś wyglądać zupełnie inaczej.

~POZOSTANIE SOBĄ CHOĆBY NIE WIEM CO
Nie powinniśmy ulegać presji, ze strony otoczenia. Często inni ludzie potrafią "zabić" w nas naszą osobowość, cechy charakteru itd.. To, że będziemy dążyć do upodobnienia się do jakiejś osoby, może nas zgubić. Ważne jest to, co my chcemy osiągnąć w życiu. Na pewno celem nie powinno być bycie kimś innym, takie coś nie ma żadnego sensu. Dążmy do osiągnięcia własnych celów, spełniajmy swoje marzenia i sprawiajmy przyjemność samemu sobie, nie komuś innemu. Zacznijmy już od dziś.

Mam nadzieję, że chociaż trochę zaciekawił Was ten post tematyczny. ; )
Ten temat jet dla mnie szczególnie ważny, więc zależy mi na Waszej opinii. Podzielcie się nią z innymi w komentarzach. c:


8 komentarzy:

 1. u mnie też burza ;c

  take-moments.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie raz słońce raz deszcz ;/ Świetny post i blog. Bardzo podoba mi się wygląd c; Obserwujemy ? (odpisz u mnie)

  paula-paulka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie raz słońce raz deszcz. Az kataru dostałam od tego :(
  http://mitti-mitti.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie tak mieszanie, raz słońce raz deszcz. Ogólnie dobry post i ładny wygląd bloga ♥

  http://aboutnatti.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie słońce :D
  Fajny blog
  werr-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam podobne do twojego zdanie. Sądzę, że trzeba zawsze być sobą, mimo wszystko!
  Obserwacja za obserwację?

  http://marpleous.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawie piszesz,mam takie samo zdanie jak ty!

  wpadniesz? a jeśli ci się spodoba to zaobserwuj,będzie mi miło :3

  nats-naats.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. podobnie mysle..


  obserwacja za obserwacje? jesli tak zrob to pierwsza a odwdziecze sie tym samym tylko napisz mi w koemntarzu:**
  http://weronikafashionphotography.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń